Реабілітація

Регулярні вправи для відновлення сили і рухливості коліна важливі для вашого повного відновлення після артроскопічний операції.

Артроскопічна операція розриву меніска на колінному суглобі триває приблизно одну годину. Після операції, коли пацієнти відчувають себе комфортно, можна ходити на милицях і його виписують додому. У більшості випадків пацієнти виписуються з лікарні додому в день операції.

Після операції на коліно накладуть спеціалізовану пов’язку, яка допоможе захистити коліно і мінімізувати набряк і біль. До коліну прикладають пакет з льодом, який також допоможе запобігти набряк і біль. Пацієнтам слід залишити пов’язку на місці до процедур фізіотерапії.

Часто після операції на пов’язці спостерігається невелика кількість кров’яних виділень. Обов’язково повідомте лікаря, якщо у вас є які-небудь з наступних симптомів: постійно збільшується дренаж на пов’язці, підвищена температура вище 38 градусів, гнійні або неприємно пахнуть виділення з розрізу, утруднене дихання, біль в литках, коли ви згинаєте ногу вгору і вниз.

Під час відпочинку на двох або трьох подушках підійміть коліно вище рівня серця, лежачи спиною на ліжко. Це також допоможе запобігти набряк суглоба після операції. Крім того, при ходьбі обов’язково використовуйте милиці. Милиці захистять ваше коліно від надмірного навантаження до тих пір, поки воно повністю не відновиться.

Після операції необхідно до двох тижнів, щоб дати час час відновиться перед фізіотерапією, для забезпечення швидкого повернення до нормальної активності. В рамках фізіотерапії пацієнти будуть отримувати вправи для кращого відновлення. Тривалість реабілітаційного періоду залежить від стану пацієнта і прогресу одужання. Якщо проводиться відновлення меніска, час відновлення і реабілітаційний період можуть бути збільшені – до шести тижнів в колінному бандажі або на милицях.

Процес фізіотерапії залежить від загального фізичного здоров’я пацієнта і стану після операції. Як правило, фізіотерапевтичну програму пацієнта після артроскопічний операції на коліні можна розділити на три фази: відновлення контролю над м’язами ніг і відлучення від милиць, відновлення повної рухливості коліна і повернення до нормальної активності. Іноді в якості альтернативи хірургічному втручанню рекомендується програма фізіотерапії. Або консервативне лікування і фізіотерапія рекомендуються в якості альтернативи хірургічному втручанню для контролю запалення, болю і набряку.

Фази реабілітації після артроскопії меніска

Наступні нижче вправи (в три етапи) призначені для оптимізації відновлення пацієнтів після операції. Терміни проведення цих етапів залежать від конкретного пацієнта, його або її фізичного стану і прогресу після операції.

Вправи на цьому ранньому етапі допомагають пацієнтам відновити рівновагу і координацію, і їх слід починати відразу після виписки з лікарні. Ходьба з милицею не рахується вправою, але є важливою частиною програми фізіотерапії після операції. Пацієнтам слід використовувати милиці, надані їх фізіотерапевтом, до тих пір, поки вони не навчаться добре контролювати свою ногу і не зможуть нести вагу на коліні без особливого дискомфорту.

Ізометричні вправи на квадріцепс (також відомі як «квадріцепси») можна починати в положенні сидячи або лежачи. Пацієнтам з проблемами попереку цю вправу краще виконувати в положенні сидячи. Під час вправи притисніть коліно до столу або підлозі, утримуючи положення протягом 6 секунд. Вправу можна повторювати від 10 до 15 разів на кожному підході. За кожен період вправ слід виконувати два-три підходи.

Вправа на підняття прямих ніг виконується сидячи або лежачи. Гомілковостопний суглоб ноги, яку потрібно тренувати, повинен бути зігнутий під кутом 90 градусів, а коліно максимально випрямлено. Потім всю ногу і стегно відривають від підлоги на висоту приблизно на 60 сантиметрів і утримують в повітрі протягом 6 секунд. Вправа слід повторювати від 10 до 15 разів на кожному підході; За кожен період вправ слід виконувати два-три підходи. Пацієнти можуть додавати ваги для цієї вправи, починаючи з 1 кг ваги і додаючи по пів кіло.

Ці вправи допомагають пацієнтам відновити повну рухливість і силу в колінах після того, як вони припинять користуватися милицями.

Вправа на діапазон рухів виконується сидячи на столі, дозволяючи нозі звисати за край. Пацієнти можуть використовувати свою здорову ногу для випрямлення (розгинання) і згинання (згинання) коліна.

Пацієнти можуть почати виконувати вправи на велотренажері, як тільки коліно отримає досить хороший діапазон рухів.

Розгинання чотириголового м’яза з короткою дугою використовуються для розвитку чотириголового м’яза. Для виконання цієї вправи пацієнти повинні лежати, зігнувши сдоровое коліно, поставити плоску ступню на поверхню для відпочинку. Хворе коліно спирається на стіл, потім коліно повністю розгинається до нуля градусів з його зігнутого положення приблизно від 30 до 40 градусів. Потім ногу утримують прямо протягом 6 секунд, а потім обережно опускають.

Спочатку в цій вправі не використовуються обважнювачі для гомілковостопних суглобів, але в міру того, як пацієнти набирають силу, вони можуть додати вага до кісточки, починаючи з 1 кг.

Вправа на згинання колін виконується лежачи обличчям вниз. Стопу кладуть на згорнутий рушник, щоб пальці ніг не вдарялися об стіл. Нога повільно піднімається і опускається до столу. Спочатку ваги не використовуються, але в міру того, як коліно пацієнта набирає силу, ваги можуть бути додані.

Коли пацієнти досягли фази 3 програми фізіотерапії, вони готові повернутися до нормальної фізичної активності. Тривалість часу до цієї фази залежить від конкретного пацієнта і ступеня його відновлення після операції.