Операція на меніску & реабілітація

Розрив меніска найчастіше зустрічається у спортсменів, які займаються під великим навантаженням. Проте, травма може статися, навіть якщо ви просто прогуляєтеся.

Правильний підхід
до діагностики та лікування
Унікальна команда
лікарів-практиків
Устаткування найвищого
рівня і точності
Краща реабілітація
після операції

12 років наші лікарі спеціалізується на діагностики, лікування і реабілітації захворювань колінних суглобів і менісків

О нас

Багаторічний досвід лікування хвороб колінного суглоба

Ми оснащені найсучаснішим операційним обладнанням фірм Stryker, Jonson and Jonson, Arthrex при цьому весь ендоскопічний і інший операційний інструментарій дубльований (back up system management).

Це дозволяє гарантувати абсолютну якість лікування наших пацієнтів і забезпечує психологічний спокій всієї операційної команді.

0
років досвіду
0 +
задоволених пацієнтів
Про пошкодження меніска

Пошкодження менісків не залежить від виду фізичної активності людини

Пошкодження менісків вкрай часте ушкодження, як у професійних спортсменів так і людей зі звичайною фізичною активністю. Як завжди причиною пошкодження служить невідповідність прикладених навантажень до можливостей організму.

Це може бути різке згинання, коли ви сідаєте, щоб зав’язати шнурки або удар по футбольному м’ячу або падіння при спуску на гірських лижах.

Існують анатомічні передумови для уразливості менісків. По-перше меніски рухливі освіти, вони пристосовані до роботи в дуже вузькому діапазоні рухів, по-друге, при супутніх захворюваннях і пошкодженнях хрестоподібних зв’язок зростає механічне навантаження на ці структури.

Важливим фактором нашого здоров’я служить відсутність дефіциту споживання води. Наша культура вимагає від нас тривалих перерв в питво (незручно пити на лекції, під час тривалих консультацій і переговорів, виконання тривалих операцій, при їзді за кермом в напруженому трафіку). Відносне зневоднення сприяє втрати еластичності багатьох елементів сполучної тканини, звичайно ж і менісків.

Найчастіше ми стикаємося з розривом в області заднього рогу меніска, переважно пошкоджується внутрішній меніск. Інші частини меніска – тіло, передній ріг уражаються набагато рідше. Ще рідше можливе пошкодження зовнішнього меніска або одночасне пошкодження обох менісків.

Досвідчений ортопед зможе точно діагностувати розрив меніска. Для визначення тактики лікування та вибору консервативного або оперативного методу ми завжди виконаємо ультразвукове обстеження (УЗД) і ядерно магнітно-резонансну томографію (ЯМРТ). За допомогою сучасних методів візуалізації добре видно в якій зоні стався розрив меніска і відповідно приймається рішення про обсяг операції.

Якщо розрив меніска розташований в зоні хорошого кровопостачання і пройшло не більше 7 днів з моменту травми ми виконуємо шов меніска, при інших обставинах краще результати досягаються при видаленні частини меніска, яка може ущемляються між опорними поверхнями стегна і великогомілкової кістки. Всі операції при пошкодження меніска ми виконуємо Артроскопічна. використовується апаратура самого нового покоління від фірми Stryker, Mitek, Conmed.

Реабілітація в нашій клініці відбувається відразу після виконаної операції. За спеціально розробленим протоколам, зарекомендували себе з найкращого боку у тисяч пацієнтів. Відновлення проходить індивідуально, але частіше Всього пацієнтам потрібно 5-7 для повернення до праці і повноцінного соціального життя. Як і при інших видах лікування можливий розвиток ускладнень.

Что вызывает боли

Симптомы

Немає впевненості, що Вам поставили правильний діагноз?

Вас може проконсультувати

Бабалян Володимир Олександрович

Доцент, докторант кафедри травматології, анестезіології та військової хірургії

Стаж роботи – 17 років

Вилікував більш 1. 000 пацієнтів.

  • Заслужений працівник охорони здоров’я
  • Член Українського ортоскопіческого суспільства
  • Член Товариства ортопедів-травматологів
  • Нагороджений Грамотою Міністра Охорони здоров’я
  • Проходив навчання в Західної Європи

Наші провідні фахівці

Тамара
Хурбанова

Травматолог

Володимир
Бабалян

Травматолог

Мазняк
Сергій

Травматолог

Часті питання на тему пошкодження меніска

У кожному коліні по 2 меніска. Це кільця хряща в формі літери «С», які знаходяться між стегнової кісткою і великогомілкової кісткою. Вони діють як амортизатори в колінах, допомагаючи пом’якшити навантаження, передану по нозі під час стояння, ходьби і бігу.

Найчастіше пошкоджується меніск, коли коліно скручується і меніск виявляється затиснутий між двома кістками, і його частина відривається. Меніск також може дегенерувати з віком і може порватися з мінімальною травмою у літніх пацієнтів.

Меніск бере участь в кожному кроці пацієнта, тому він часто стикається з цим ризиком, проте є певні дії, які можна мінімізувати або уникнути:
  • звести до мінімуму присідання і глибокі згинання в колінах;
  • підтримувати вагу тіла на здоровому рівні;
  • звести до мінімуму дії, що вимагають частого повертання коліна.

Найбільш частою ознакою розриву меніска є біль по краю коліна. У разі медіального розриву меніска біль буде проходити по внутрішній стороні коліна (частіше), а в разі бокового розриву меніска біль буде по зовнішній стороні коліна. Біль посилюється при перекручуванні або глибокому згинанні коліна. Пацієнти також можуть скаржитися на блокування, защемлення, клацання або клацання в тій же області коліна. При певних типах розривів, які називаються розривами рукоятки відра, меніск може перевернутися в середину коліна і викликати згинання коліна. Це більш актуальна проблема, яка потребує негайного уваги.

Розрив меніска не загоюється сам по собі. Однак травма може перетворитися з хворобливою у відносно безболісну. Якщо невелика тріщина не викликає проблем і у пацієнта немає болю, немає причин лікувати її. При цьому симптоми розриву меніска можуть з’являтися і зникати. Іноді травма може дратувати чи повторно травмувати і викликати біль.

Пацієнти з пошкодженням меніска мають різну ступінь тяжкості. Отже, лікування може бути дуже різним, від простого спостереження до різних видів хірургічного втручання. Навіть крім тяжкості травми, такі фактори, як вік пацієнта і рівень активності, мають значення при визначенні найкращого курсу лікування.

Деяким пацієнтам пощастило випробувати лише незначний розрив меніска. Зазвичай такий малий розрив, який розташований у напрямку до периферії або зовнішньому краю меніска. Для цих випадків найкращим варіантом моніторингу може бути невтручання. Такий підхід включає в себе період відпочинку.

Більш сильно розірваний меніск зажадає більш серйозного підходу. Варіанти хірургічного лікування включають загоєння розриву, а також хірургічне видалення. Вирішуючи, який з цих курсів лікування вибрати, важливо поговорити з лікарем про ваших симптомах, поточний стан здоров’я і рівень активності. Все це допоможе прийняти остаточне рішення про вашому індивідуальному плані лікування.

Хірургічне лікування – найбільш поширене лікування розриву меніска. Використовуючи передові артроскопические технології, хірурги зможуть визначити ступінь травми і зашити коліно зсередини. Однак в деяких більш важких випадках необхідно видалити частину меніска. У цих випадках хірург видаляє найбільш пошкоджену частину меніска, залишаючи якомога більше для стабілізації колінного суглоба пацієнта.

У разі легкої травми, повноцінний відпочинок може забезпечити ефективні результати відновлення. Для пацієнтів, яким потрібна операція по відновленню або видалення частини меніска, ймовірність успіху також дуже висока. Сама процедура зазвичай швидка і амбулаторна. Після цього, можливо, доведеться носити колінний бандаж. Після операції також може бути проведена післяопераційна терапія, яка при правильному дотриманні допоможе повернути пацієнта до нормальної діяльності.

Високоточне обладнання

Відгуки пацієнтів

Велике спасибі лікарям, зробили операцію на меніску дуже професійно.
Світлана
служащая
Я спортсмен і отримав травму меніска, вдячний лікарям, вони майстри своєї справи
Сергiй
спортсмен
У мене стара травма коліна часто турбувала, спасибі клініці, дуже допомогли.
Iрина
пенсiонер