Здоров'я

4 міфу про біль в колінах

Хоча життя з хворими суглобами може здаватися суто особистою проблемою що число українців, які страждають від болю в суглобах, насправді зростає. На жаль, очікується, що це число буде тільки рости. Але коли справа доходить до відділення міфу від факту, багато пацієнтів не впевнені, де провести межу. Незалежно від того, чи є ваша біль в суглобах результатом травми коліна в більш ранньому віці або просто побічним продуктом щоденного «зносу», перший крок до більш комфортному і активного способу життя стає усвідомленим. Тут ми розвіяли деякі поширені міфи про біль в суглобах і можливі методи її лікування, щоб ви могли визначити курс дій, який підійде вам.

1. Міф: Людям, страждаючим болями в колінах, слід знизити фізичну активність, так як це чинить додатковий тиск на суглоби і може посилити проблему.

Факт: активний спосіб життя з великою кількістю вправ насправді найкраще підходить для всіх тіл, включаючи тих, хто відчуває біль в колінах. Люди, які страждають від болю в колінах, часто піддаються підвищеному ризику недостатнього руху в повсякденному житті через болі і болі, але зниження рухливості може згодом викликати більш серйозні проблеми з суглобами. Люди, які відчувають біль в суглобах, повинні вибирати такі типи рухів, які не вимагають багаторазового впливу на суглоби. Наприклад, плавання може бути чудовим варіантом, як їзда на велотренажері або заняття йогою. Навіть допоміжні руху, такі як фізіотерапія або масаж, можуть допомогти.

Багато пацієнтів повідомляють про полегшення болю і зменшення скутості під час масажу або акупунктури, а також під час занять йогою або тай-чи. Чим більше ви рухаєтеся, тим вище ймовірність того, що ви збережете поточний діапазон рухів, будь то біль в колінах чи ні, а вправи – ключ до підтримки ідеального ваги, який також є невід’ємною частиною здоров’я суглобів.

2. Міф: Біль в коліні завжди є результатом більш ранньої травми, будь то спортивна травма (наприклад, коліно бігуна), тупа травма чи повторювана напруга.

Факт: деякі типи болю в суглобах насправді викликані генетичними захворюваннями, які викликають прискорене руйнування хрящів в організмі. Багато форм болі в суглобах викликані перерахованими вище станами, і може бути корисно визначити, яка з них виникла в вашому конкретному випадку, щоб визначити найкращий курс лікування.

Найбільш частою причиною болю в суглобах насправді є хронічне дегенеративне захворювання суглобів, також зазвичай зване «артритом зносу», яке представляє собою просто природну ерозію хряща протягом життя. З іншого боку, деякі супутні захворювання можуть викликати загострення болю в суглобах.

Ви можете відчувати гострий тимчасовий артрит як пов’язаний з ним симптом іншого основного захворювання або стану, наприклад вірусної інфекції, стрептококової інфекції, хвороби Лайма або подагри. У цих випадках лікування основного захворювання є ключовим – ще одна причина не відкладати пошук професійного діагнозу. Більш того, іноді проблема не в самому суглобі. Також можливо, що у вас є захворювання, яке технічно існує за межами суглоба, але викликає біль в суглобі або навколо нього. Стану, що відповідають опису, включають остеопороз і фіброміалгию або навіть бурсит і тендиніт, які часто виникають в результаті травм. Виявлення причини болю може бути важливим першим кроком у будь-якому плані лікування.

3. Міф. Єдине природний засіб для полегшення болю в колінах – це дієта, що включає такі продукти, як просочений ромом родзинки.

Факт: від болю в колінах не існує рецепта гурмана. Але то, як ви їсте, безумовно, може вплинути на ступінь вашої болю. Згідно з дослідженням 2018 року, зниження ваги всього на п’ять відсотків може зменшити біль і збільшити рухливість у тих, хто бореться з проблемами з колінами, в той час як зниження ваги тіла пацієнта на десять відсотків може фактично сповільнити прогресування артриту, включаючи біль у колінах. (Звичайно, завжди корисно обговорити будь-які значні зміни ваги, про які ви можете подумати, зі своїм лікарем.) Коли лікар оцінює артритних суглоб, перший набір рекомендацій по лікуванню, який він зазвичай робить, включає в себе різні зміни способу життя. Це може означати, що пацієнтові потрібно попросити схуднути.

Крім того, хоча не існує чарівної їжі, яка могла б полегшити біль в колінах, є деякі обставини, при яких дієта дійсно може бути причиною цього стану. Реактивний артрит – це форма запалення суглобів, викликана бактеріальними інфекціями в організмі, в тому числі деякими бактеріями харчового походження, такими як сальмонела, яка зазвичай передається при вживанні сирого або недовареного м’яса, птиці чи яєць. Таким чином, хоча дієта традиційно не впливає на біль в суглобах, бувають ситуації, коли вони взаємопов’язані.

4. Міф: У випадках, коли біль в коліні викликана руйнуванням хряща, повна заміна колінного суглоба є єдиним варіантом, оскільки немає ніякого способу відновити або зміцнити хрящ.

Факт: Інститут відновлення хряща успішно розробив нові підходи до зміцнення і відновлення хряща, працюючи з органічними речовинами замість традиційних штучних матеріалів. У деяких випадках лікування, зване імплантацією аутологічних хондроцитів (ACI), може використовуватися для збору здорових хрящових клітин з ненагруженной області, а потім імплантації їх в пошкоджену область для відновлення рухливості і функції коліна. Як нехірургічного варіанти іноді можна використовувати добавки глюкозаміну для стимуляції росту хрящової тканини у пацієнтів з остеоартритом. «Глюкозамін і хондроитинсульфат – це з’єднання, які природним чином присутні в організмі людини і вносять свій внесок в структуру хряща», – пояснює старший віце-президент по клінічних питань в ортопедичній компанії «В дослідженнях було показано, що використання перорального глюкозаміну і хондроітінсульфата викликає легке або помірне поліпшення симптомів остеоартриту у пацієнтів за рахунок можливого зменшення запалення ». Хоча повна ступінь полегшення, пропонованого цим лікуванням, все ще розглядається, ті, хто хоче неінвазивний перший варіант, можуть побажати спробувати режим цих добавок.

Незалежно від того, діагностований чи вам вже джерело болю в колінах або ви тільки починаєте досліджувати його можливі причини, відокремлення фактів від вимислу має важливе значення для пошуку правильного лікування, що дозволяє підтримувати легкість рухів і полегшити біль. < / p>

Similar Posts